Fiat 68R Tomtom laikiklio perdarymas į iPhone stovą

Kartu su Fiatu iš Kalifornijos parkeliavo ir Tomtom’o laikiklis (68R). Tik pats Tomtomas liko kažkur saulėtoj valstijoj. Pasigūglinus žiūriu jo kaina nejuokinga kaip tik tokiam plastiko gabalui – 80 eur. Na bet what is it good for jeigu gulės garaže ir prisiminsiu 2035 metais kad tokį kažkur turiu. Reikia ardyti.

img_6373Pirkti Tomtom’ą ir naudoti jį yra pain in the rear, nes pirma – visi atnaujinimai vėluoja, o gatvės Vilniuje labai greit keičiasi, antra – yra google maps plius norėtųsi vairuojant matyt kas skambina ir trečia – gal apskritai mažai ta navigacija reikalinga mašinoje su kuria iš Vilniaus nevažiuosiu niekur. Taigi išlupau vidurius 68R laikikliui ir nukirpau laidus, tuo pačiu su įjungtu degimu pasimatavau kiek DC paduoda du likę pliki laidai – 14,2V. Tai iPhone beveik triskart per daug, būtų bent arčiau 6, kažką galima būtų galima jugti, dabar gi reiks kombinuoti.

Toliau susiradau dviračiui skirtą iPhone 5 laikiklį, kurį taip pat pasmulkinau biškutį.

img_6380Tada susiradau eBay step down transformatoriuką iš 7-14V į 5V su usb out (maniau pradžiai tiesiog jungsiu USB laidą). Tą gavęs taip pat susmulkinau ir nulaužiau visas jungtis. Pradžiai galvojau pasijungsiu pirmą po ranką pasitaikiusį 12V matinimo blokelį, bet pradžiai pasimatavau – rodo 15,3V, daugoka. Tai pasidairiau kito. Prijungus viskas veikia USB kištukas rodo 5,4V. Nu tai ir valio, lieka nupjaustyti laidus ir sulituoti. Lengviau pasakyti nei padaryti nes litavęs prieš tai buvau kokius apytiksliai.. vieną kartą. Tai kažkiek pajutūbinau, dar paskaičiau kelis “patarimus žaliems” ir banžiau. Esminis supratau dalykas yra nemerkti lituoklio tiesiai į lydmetalį o kaitinti tą ką nori sulituoti ir lydmetalio tik pridėti.

Na kaip gavosi galite pažiūrėti nuotraukų galerijoje. Apskritai visas aparatas pavyko toks, ne ypač gražuolis, bet kartu ir nieko baisaus. Manau naudojamas bus. Matysim.

Komentarų nėra, būkite pirmi

Komentarai

El paštas nebus skelbiamas.


*